KREŠEVSKE ŽIVE JASLICE

Kresevske ZiveJaslice2017U Kreševu, ispred župne crkve održano je uprizorenje živih jaslica u periodu od 24. do 25. prosinca 2017. god. Ideja za taj veliki projekt se pojavio još prije 16 godina.

Nakon 16 godina žive jaslice ponovno dolaze u Kreševo. Tijekom božićnog vremena, uz pomoć naših župljana izgradili smo kreševski Betlehem i prikazali glazbeno-scenski prikaz rođenja našeg Gospodina - Isusa Krista.

Na Badnjak, odigran je glazbeno-scenski prikaz živih jaslica u 23 sata , sat prije polnoćke u našoj župnoj crkvi. Posjećenost je bila izrazito velika, a župljani, gosti te najviše mališani nisu skrivali oduševljenje.

Nakon polnoćke, naši framaši dijelili su čaj i kuhano vino. Sljedeći prikaz živih jaslica odigran je na sam Božić poslije večernje svete mise.

Naši župljani obogatili su grad Kreševo ovim projektom koji će uz pomoć našeg Gospodina Isusa Krista postati ponovno jedna lijepa tradicija našeg grada.