Proslava patrona filjalne crkve Srca Isusova u Crnićima

IMG 3567

Na mladu nedjelju 25. lipnja 2017., filijalna crkva proslavila je svoj patron tj. Presveto Srce Isusovo. To je već dugogodišnja tradicija koji narod održava, i svake godine pravoslavlja. Svetu Misu predvodio je kreševski gvardijan fra Darko Drljo. Odazvalo se mnoštvo vjernika, ne samo iz obližnjih sela i Kreševa nego i okolice. Prepuna Crkva toga dana zračila je nekom posebnom svjetlosti. Misno slavlje uveličali su mladi Frame Kreševo svojim pjevanjem i animiranjem svečane svete mise, i dobili mnoge pohvale. Fra Darko je u svojoj propovijedi pokušao otvoriti oči svim vjernicima, kazujući da je samo Bog jedino naše srce koje će uvijek slušati, te da je samo on krotka i ponizna srca. Naglasio je kako je osnovna jedinica svakog čovjeka upravo srce, i kako čovjek samo srcem može dobro vidjeti.

IMG 3566

Nakon misnog slavlja, gvardijan je pozvao sve vjernike i sve hodočasnike na čašicu razgovora i narodno veselje. Patron su organizirali fratri skupa zajedno da organizacijskim odborom fijelne crkve u Crnićima. Hvala organizacijskom odboru. Puno se toga lijepoga dogodilo. Druženje su nastavili do popodnevnih sati. Vidimo se ako Bog da i do godine.

IMG 3568

Frama Kreševo, Anđela Marić i Nina Bešlić